УЧИТЕЛЯМ

Школа закликає вчителів розвиватися і в цьому можуть допомогти ресурси:


Learning.ua - це перша освітня платформа, де процес навчання відбувається за сценарієм дітей, а результат перевершує сподівання батьків. Місія організаторівзмінити застарілу систему освіти на сучасну, що йде у ногу із часом. Вони хочуть розкрити дітям інший бік навчання. Шпаргалки, чорнильні ручки та диктанти залишилися позаду. Зараз - час для інтерактивного навчання, яке активізує природну допитливість і підтримує впевненість дитини у своїх силах та успіхах.

«Prometheus»– це український громадський проект масових відкритих онлайн-курсів. Мета проекту – безкоштовно надати найкращі навчальні можливості кожному громадянину України.

Український освітній проект, що створює повноцінні онлайн-курси та супроводжувальні матеріали широкого профілю. Наша мета — зробити освіту в країні доступною та якісною, за зразком найкращих західних освітніх ініціатив.


Відкритий Університет Майдану (ВУМ) – це всеукраїнський рух громадянської освіти, який виник під час «Революції Гідності» на Майдані 2013-14 років. Сьогодні це громадська організація з центром у Києві, яка нараховує 24 регіональних осередки та своєю діяльністю створює та розвиває формати неформальної освіти, самоосвіти, доступної кожному громадянину України. ВУМ є майданчиком для висловлення думок про майбутнє України, формування проактивного громадянського суспільства та розвитку громадянських компетенцій.



Що таке перевернутий клас?

За останні кілька років традиційну модель проведення уроків перевернули з ніг на голову на користь модної і потенційно перспективної стратегії навчання, а саме – «перевернутого класу».  
Хоча «перевернутий клас» – доволі новий підхід, чимало експертів у галузі освіти вважають його найкращим способом викладання. Модель «перевернутого класу» вже впровадили в кількох найпрестижніших університетах світу, і вона стала предметом численних досліджень та експериментальних програм з багатообіцяючим результатом.

Суть цієї стратегії полягає в тому, щоб змінити звичний для всіх підхід «лекція – в класі, домашнє завдання і групова робота – поза ним».

Натомість, в «перевернутому класі» пасивним навчанням (тобто лекціями і читанням) студенти займаються вдома, а класний час присвячується спільним проектам, відповідям на запитання та обговоренню матеріалу на глибшому рівні.


Продовження на сайті...



Експериментальна школа Берліна: без класів та уроків

Засновниця школи Evangelische Schule Berlin Zentrum (Німеччина)
Margret Rasfeld розповіла про чотири “колони”, принципи навчання, на які опирається їхня школа:

learning to learn, тобто навчаємо вчитись, самостійно здобувати знання та навички;

learning to be together, тобто працювати в команді, взаємодіяти, знаходити порозуміння, спільно у малих групах реалізовувати проекти;

learning to act, тобто діти навчаються брати на себе відповідальність за ситуацію навколо та діяти, якщо вони бачать, що можуть допомогти у вирішенні якихось проблем;

learning to be, тобто розуміти себе, свої сильні сторони, таланти.


Продовження на сайті...




Хороші ідеї для активного навчання в класі

1.Дискусії – або у класі або онлайн. Головне задання вчителя – заохочувати дітей мислити критично, опиратися на факти, керувати своїми емоціями і слухати інших.
2. Метод “Learning cells”, автором якого є Марчел Голдшмід, передбачає поділ учнів на пари, аби вони могли ставити запитання і відповідати один одному на задану тему. Перед цим учні дивляться або читають матеріал і записують свої питання. Потім вчитель ділить дітей на пари. Спочатку один учень у парі ставить свої запитання і вони дискутують разом, а потім інший. За цей час вчитель має змогу слідкувати за класом і давати зворотній зв’язок кожній парі.
3. Метод “Round Robin” – коли учні поділені на групи з 3-4 людей, де всі по черзі передають листок, на якому пишуть факти чи інформацію на задану тему. Перед тим учні мають узгодити кількість фактів або час. Цей метод дозволяє учням ділитися знаннями у простий, але комфортний (особливо для учнів, які бояться говорити перед аудиторією) спосіб.


Продовження на сайті...

Коментарі